Project Northmoor a Co nás čeká?

Ne, nezabalil jsem to. Jen prostě Vánoce, chřipka, svátky, znáte to. A příjemnosti s malými hobitťátky, prostě jsem si dal od Tolkiena na chvíli klid (a věnoval se Baklymu (vstřebal jsem do sebe v rekordním času do sebe vše, co kdy o něm vyšlo)).

Ale už jsem duchem opět zpět.

Jak jsem před měsícem informoval na svém facebooku, zajásal jsem u iniciativy jménem Project Northmoor (více zde: https://www.projectnorthmoor.org ).

Tolkien Society, jejíž (jehož?) jsem členem nějaký ten pátek, rychle přispěchal s counter attackem celé akce a poměrně se slibně rozvíjející projekt přibrzdil.

Je to škoda, ale pokud někdo tohoto rozsahu investuje tolik energie a elánu do zhejtění mnohými tolkienofily podporované akce, neudělá to dobrotu žádnou. Dokonce se řada lidí rozhádala, jeden tábor (Tolkien Society) vidí za PN soukromou šarlatánskou akci, kde není jistota investovaných financí v případě neúspěchu, druhý tábor (řada tolkienofilů, která nejede na vlně umělé korektnosti) vidí ušlechtilost organizace stejného náboženského vyznání, jakým JRRT byl, ve snaze uvést v život dům, v němž vznikl nejen Hobit.

Já se přidal k druhé partě. A jsem za to hrdý.

Certificate Northmoor

A co tedy plánuji pro tento rok?

Pokračování v novinkách, překladech, zajímavostech. Možná i nějakém tom wargamingu, svém projektu, a dalších záležitostech okolo JRRT.

A co si přát ze všeho nejvíce? Ať letošní rok – kromě již avizované ilustrované verze Silmarillionu a dalšího neoficiálního dílu HoME – přinese i další knižní lahůdky. To bych si přál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.