Čti mi! Hlas Libora Böhma vám připomene život J. R. R. Tolkiena

Listopadové vydání měsíčníku Pevnost přineslo zajímavou zprávu, audiovydavatelství Čti mi! za skvělých 250,- Kč nabízí – pod heslem – „Ze stránek do vln…“ audioknihu J. R. R. Tolkien – Životopis Humphreye Carpentera.

Knižně, v překladu Stanislavy Pošustové, vyšla biografie JRRT ve dvou vydáních: v devadesátých letech u Mladé fronty, naposledy pak před třemi lety u Arga.

Do dnešních dní jsem audioknihám příliš neholdoval, rád čtu a k poslechu se ne a ne dokopat, spíše z titulu nekoncentrace, která by mi požitek z knihy upírala.

J. R. R. Tolkien – Životopis jsem shledal za dobrou volbu k poslechu, celková doba přes deset hodin byla ideální pro tři večery a člověk si připomněl řadu faktů. Bez mučení přiznám, že pokud mám volit k opětovnému čtení jakéhokoliv titulu, zpravidla je Životopis na seznamu spíše dole.

K audioknize obdržíte fajn booklet, stačí tedy vytisknout, vypálit a zařadit do knihovny, nebo… Nebo věnovat coby vánoční dárek.

Hodnocení Starého Brala

Plusy:

  • Ideální téma k poslechu, zvláště po předchozích přečteních knihy
  • Příjemná cena a povedený booklet
  • Audiokniha působivě ubíhá, až náhle člověk zjistí, že je nový den

Mínusy:

  • První dvě, tři kapitoly jsem si zvykal na hlas Libora Böhma, resp. v kapitole Autorova poznámka jsem si říkal: „To čte Google?“ Tento pocit velice rychle pominul a s postupem času vše již bylo vycelizováno
  • Absence fotografií a dalších materiálů, které knihu doprovázejí, ale holt… Tento mínus je dosti nefér pro AUDIOknihu

Hodnocení: 90 %

Základní informace

Název: J. R. R. Tolkien – Životopis
Autor: Humphrey Carpenter
Čte: Libor Böhm
Překlad: Stanislava Pošustová-Menšíková
Rok vydání: 2020
Délka: 10 h, 48 m
Nakladatelství: Čti mi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.