Tales of Middle-earth™: Valí se na nás nová karetka ze Středozemě

A zatímco připravuji snad zajímavý článek (snad se do pátku dočkáte), jehož délka mě trochu při všech těch bralovských povinnostech zaměstnává, nemohl jsem nezaznamenat pro mě vskutku radostnou novinku. Ti, kdo žijí světem sběratelské karetní hry Magic: The Gathering, dávno vědí… Na scénu přichází The Lord of the Rings: Tales of Middle-earth™

V průběhu letošních prázdnin proběhlo představování novinek v rámci Magic Showcase 2021, v němž vývojáři nastínili cross-overy s Warhammer 40,000 a především pak s The Lord of the Rings.

Mark Heggen, produktový manažer Magicu k projektu řekl: „Pán prstenů přichází do Magicu, jak jsme už řekli v minulosti. Sami víte, je to velký svět, který má řadu příběhů, mnoho postav a spoustu děje, s nímž si chceme hrát v našem prostředí. Jedinou cestou je vydat vše jako plný set, jako kompletní booster set. Nelze to udělat jinak, nemůžeme už ustoupit. Dostanete postavy, po kterých prahnete, jakými jsou Gandalf, Glum a Frodo, navíc prožijete veškeré okamžiky, které znáte z příběhů.“

Dodává, že se karet dočkáme v roce 2023 a že budou připraveny pro Modern, tzn. nezmizí nám jen tak do pár týdnů, ale budou hratelné nějaký ten víceletý cyklus. K tomu všemu představil kartu Gandalfa a já musím říct: SUPER!

Tales of Middle-earth

Konečně se po dlouhých letech dočkáme něčeho, co není inspirováno přímo filmem, nebude to přehlídka herců, ale opět té staré poctivé práce ilustrátorů a grafiků. Zároveň budou karty dostupné jak v papírové podobě (na ty se samozřejmě těším více), tak v online. Osobně jsem Magic zkoušel někdy před dvaceti lety a nepamatuji si snad nic, je na čase trochu oživit pravidla a začít se těšit. A pokud bychom se dočkali i raritek a různých speciálních karet, bude to jen a jen dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.