Když si dospělí hrají… LEGO IDEAS

Mnozí z vás mají doma různé a jiné Lego výrobky na licenci filmů Pána prstenů či Hobita, případně deskovku, vše již staršího data výroby. Já jsem taková ta ostuda, jež nemá Tolkien-movies-inspired Lego ani jediné.

Přesto mám Lego rád a sem tam kouknu, zda se v rámci LEGO IDEAS neobjeví něco, co by za hřích stálo. Nevím, zda znáte tuto platformu. Ve zkratce: máte super nápad na stavebnici, tak ji buď sestavíte z toho, co máte doma, objednáte z oficiálního obchodu (chybějící kostky), nafotíte, nahrajete na portál a v relativně krátkém času se snažíte získat hlasy. Když jich nasbíráte 10 000, máte první krok za sebou. Ale následují další, revize ze strany vedení společnosti Lego (kde tipuji často licenční hrátky), schválení/neschválení (často právě pro ony licence) a v tom super případě se vaše Lego změní v realitu a vy těžíte desátky z prodeje.

Sám mám doma jedno LEGO IDEAS – černobílého Mickey Mouse na bárce, což moc JRRT nezavání… I když, rok 1937: vyšel Hobit (s trpaslíky) a taky do kin přistála Sněhurka od Disneyho (s trpaslíky).

Každopádně níže přikládám dle hlasů top JRRT inspirované projekty a to jak aktivní, tak ty propadlé či neúspěšné, plus jeden fajn, který zaujal mě. U každé fotky je krátký popisek.

Bag End
Začínám s Dnem Pytle, tento projekt se dostal ze všech Tolkieních nejdále, je ve fázi Review. Snad tedy nepohoří a třeba si jej už letos zakoupíme.
Hobbit hole
Druhým úspěšným je Hobbit hole, opět Dno Pytle. Tento projekt je o krok pozadu, obdržel svých 10 000 hlasů slávy, nyní se čeká, až dorazí do fáze Review. Zajímavé je, že z desítek témat se dvakrát zadařilo právě Dnu Pytle…
Minas Tirith poprvé, tento koncept svých 10 000 hlasů získal, ale fázi Review nepřežil, Lego bylo proti. Odhaduji to na licenční podmínky.
Minas Tirith je ve fází sbírání podporovatelů. Městu se daří ze všech nejvíce, přesáhlo hranici 5 500 a míří k úspěchu.
Smaug
Dalším je Šmak. Mi se popravdě moc nezamlouvá a se současným stavem 3 000+ hlasů to nadějně nevypadá.
Co se mi líbí, je tento set jménem Tolkien. A to jen pro figurku Tolkiena. Po stranách má hobita a elfa, tedy rasy, které jej nejvíce proslavily. Ale jelikož má projekt dva měsíce před ukončením a jen 630 hlasů, nedočkám se jej. Škoda.
Jelikož se zatím žádné LEGO IDEAS na téma JRRT nedostalo dále, než Dna Pytle a Minas Tirith nahoře, představím i ty nejúspěšnější neúspěšné. Prvním z nich je Orc pit, které získalo 6 863 hlasů. Vypadá to sice zajímavě, popravdě doma bych toto asi nechtěl 😀
Zlatá síň v Edorasu obdržela 4 311 hlasů, retro styl se mi líbí. Ale kýženou desítku také nedostala.
Argonath, tak se jmenuje třetí z neúspěšných, model získal 4 092, za mě spíše ne…
A nakonec tu máme labutí loď, 3 250 bodů přesto nestačilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.